Stoły do lokali gastronomicznych – które modele sprawdzą się w nich najlepiej?

Stoły do lokali gastronomicznych – które modele sprawdzą się w nich najlepiej?

Wybór odpowiednich stołów do lokalu gastronomicznego jest niezwykle istotny. Ich jakość ma wpływ na komfort i zadowolenie klientów, a co za tym idzie na ostateczną wysokość dochodów. Podpowiadamy, jak wybrać odpowiednie stoły do takich lokali. 

Stoły oddające charakter lokalu

Wybierając stoły do lokali gastronomicznych, należy brać pod uwagę kwestię estetyczne. Te istotne elementy wyposażenia muszą być dopasowane do stylu aranżacyjnego danego wnętrza. Przykładowo, nowoczesne aranżacje będą wymagały zastosowania modernistycznych mebli, na przykład industrialnych. Styl klasyczny daje możliwość wykorzystania tradycyjnych, drewnianych stołów. Ponadto, należy zwrócić uwagę na kształt stołu. Okrągłe modele sprawdzą się w parze z elementami wyposażenia i dekoracjami w podobnym kształcie. Takie rozwiązanie pozwala na uzyskanie estetycznej i co najważniejsze harmonijnej aranżacji. Dzięki temu klienci lokalu będą się czuli znacznie przyjemniej i chętnie powrócą do takiego miejsca. Restauracja bez charakteru z niepasującymi do siebie elementami wyposażenia nie znajdzie uznania w oczach przychodzących tam gości.

Dobre stoły do lokali gastronomicznych – czym się cechują?

Umiejętnie dobrany styl stołów, to nie jedyna kwestia, która powinna determinować ostateczny wybór tych mebli. Nie można zapominać o ich wytrzymałości. Stoły powinny być wykonane z materiałów sprawiających, że będą służyły przez wiele lat. Powinny wykazywać wysoką odporność na wilgoć i różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu ich zakup będzie stanowił rozsądną, długoterminową inwestycję.

Kolejna kwestia to łatwość utrzymania w czystości. Lokale gastronomiczne wymagają częstego czyszczenia stołów, dlatego należy inwestować w meble, z których można szybko usunąć plamy i inne zabrudzenia. Ślady po rozlanych napojach, tłuste plamy sprawiają, że klienci tracą zaufanie do lokalu. Z tego powodu stoły powinny być wykonane z tworzyw niewymagających stosowania długotrwałych, specjalistycznych zabiegów pielęgnacyjnych.

Z pewnością warto zaopatrzyć się w stoły z zaufanego źródła jak Vast24.pl, sklepu, który oferuje wysoką jakość wykonania i fachowe doradztwo w sprawie zakupów. Szeroka oferta dostępna na stronie internetowej, z pewnością pozwoli na dobranie odpowiedniego mebla do potrzeb danego lokalu.

Drewniane stoły do restauracji

Duża liczba właścicieli restauracji i innych lokali gastronomicznych stawia na stoły wykonane z drewna. Mogą to być modele o różnych kształtach, na przykład prostokątnych lub okrągłych. Warto stawiać na stoły wyposażone w metalowe okucia łączące ich szkielet. Dzięki temu będą się wyróżniały jeszcze większą wytrzymałością. Mogą występować w różnych kolorach, dzięki czemu ich dopasowanie do stylistyki danego lokalu nie będzie sprawiało większego problemu.

Drewniane stoły mogą mieć blaty w okleinie naturalnej lub laminowane. Niezależnie od wyboru stanowią skuteczny sposób na podkreślenie stylu restauracji. Podczas zakupu tych elementów wyposażenia trzeba też zwrócić uwagę na ich rozmiar. Każdy gość powinien mieć odpowiednią ilość miejsca do swobodnego manewrowania sztućcami. Ponadto, duży stół zwiększa szybkość i jakość obsługi kelnerów. Poza tym trzeba zwrócić uwagę na wysokość drewnianych stołów, która musi być dopasowana do wysokości krzeseł, zazwyczaj jest to ok. 80 centymetrów.

Dodaj komentarz