Jak urządzić balkon na wiosnę?

Jak urządzić balkon na wiosnę?

 

Jak urządzić balkon?

Balkon to przestrzeń, która często jest niedoceniana przez użytkowników mieszkań. Tymczasem jest to doskonałe miejsce do relaksu i odpoczynku na świeżym powietrzu. Warto więc wygospodarować trochę czasu na jego urządzenie, by móc cieszyć się jego urokiem w naszym terenie w mieszkaniu.

Jakie wybrać meble na balkon?

Podstawowy element, na który warto zwrócić uwagę przy urządzaniu balkonu, jest odpowiedni dobór mebli. Jeśli nasz balkon jest nieduży, lepiej wykorzystać meble o mniejszym rozmiarze, takie jak krzesła i stolik. W przypadku większych tarasów możemy pokusić się o większe meble, takie jak kanapy czy fotele. Warto zwrócić uwagę na meble z plastiku czy aluminium, które są lekkie i warte uwagi do wprowadzenia, a także na meble składane, które zajmują mało miejsca.

Jakie oświetlenie sprawdzi się na balkonie?

Balkon powinien być odpowiednio doświetlony, aby mieć możliwość korzystania z niego również wieczorem. Sprawdzą się lampki na prąd lub na baterie, a także świeczki czy lampiony. Jeśli balkon jest zadaszony, możemy zaopatrzyć się w lampki sufitowe lub na produkty LED.

Nieszablonowym pomysłem jest umieszczenie na balkonie solarnych lampek ozdobnych, które będą pobierały energię słoneczną za dnia i pięknie oświetlały taras w nocy. Możemy zamontować ozdobne girlandy w różnych wzorach i kolorach i cieszyć się ich urokiem bez potrzeby korzystania z gniazdka elektrycznego

Jakie rośliny warto mieć na balkonie?

Rośliny nie tylko pięknie prezentują się na balkonie, ale także oczyszczają powietrze i poprawiają jego jakość. Dobrze prezentują się doniczki z rozłożystymi kwiatami, a także rośliny pnące, które oplatają balustradę. Warto zwrócić uwagę na rośliny, które dobrze radzą sobie w słońcu i temperaturze, takie jak pelargonia, surfinia czy bluszcz. Warto również wyodrębnić miejsce na sadzonki warzyw i ziół, które pojawią się w naszej kuchni

Jeśli mamy dość duży balkon, możemy pokusić się o mały ogród na nim. W tym celu warto inwestować w skrzynki ogrodowe, które wspierają uprawę różnych rodzajów roślin. Warto pamiętać o regularnym podlewaniu i nawożeniu roślin, aby prawidłowo się rozwijały.

Jak udekorować balkon?

Na koniec aranżacji nie wolno zapomnieć o dopełnieniu w postaci praktycznych dekoracji balkonowych. Warto postawić na płytki w patchworkowe wzory, które są łatwe w utrzymywaniu czystości, a także na dywany czy chodniki, które nadają przestrzeni przytulnego charakteru. Warto również skorzystać z pomocy kompletnego zestawu mebli, które nadadzą balkonowi przytulnego wyglądu.

Należy pamiętać, że urządzanie balkonu to proces, który może dawać efekty bez wielkich nakładów finansowych. Nie trzeba od razu kupować wszystkich mebli czy roślin, wystarczy stopniowo dokupywać kolejne elementy, aż uzyskamy efekt, o jakim marzymy. Balkon powinien być przede wszystkim miejscem wypoczynku, dlatego ważne jest, aby meble były wygodne i funkcjonalne, a rośliny nie tylko piękne, ale także odpowiednio dobrane do warunków panujących na balkonie.

 

Dodaj komentarz