Jak urządzić mały salon ze stołem – praktyczne porady

Jak urządzić mały salon ze stołem – praktyczne porady

 

Jak urządzić mały salon ze stołem?

Wybór stołu do małego salonu bywa trudnym wyzwaniem aranżacyjnym. Przede wszystkim ważne jest, aby wybrać odpowiedni model wpasowujący się w styl mieszkania, ale również rozmiar pozwalający na swobodne poruszanie się wokół mebla.

Czy okrągły stół w małym salonie to dobry pomysł?

Okrągły stół to doskonały wybór do salonu, ponieważ jego kształt pozwala na swobodną komunikację między gośćmi, a także na swobodne poruszanie się po pomieszczeniu. Dodatkowo, okrągły stół w zestawie jest idealny do rodzinnych spotkań i towarzyskich imprez, ponieważ jego kształt sprzyja integracji i tworzy przyjazną atmosferę.

Wybierając stół do małego salonu, należy zwrócić uwagę na kilka czynników. Po pierwsze, należy wybierać rozmiar stołu, który zmieści się w wolnym pomieszczeniu i pozostawi dużo miejsca na przemieszczanie się.

Po drugie, ważne jest, aby wybrać odpowiedni materiał blatu. Dostępne są różne materiały, takie jak drewno, metal, szkło czy marmur, każdy z nich ma swoje zalety i wady. Drewno jest trwałe i eleganckie, metal jest odporny na uszkodzenia, szkło jest łatwe do utrzymania czystości, a marmur jest bardzo elegancki.

Ponieważ okrągły stół jest bardziej formalny niż prostokątny, dobrze sprawdza się w przestrzeniach reprezentacyjnych, jednak z drugiej strony jego kształt jest bardziej przyjazny i korzystny rozmowom niż prostokątny.

Rozkładana ława – praktyczne rozwiązanie w niewielkim salonie

Jednym z głównych zalet rozkładanej ławy jest to, że można ją rozłożyć w zależności od potrzeb. Dodatkowy blat gdy nie jest używany, można go złożyć i schować, co pozwala na korzystanie z przestrzeni w pomieszczeniu. Niektóre modele są również wyposażone w system podnoszenia, więc możemy przekształcić ławę w pełnowymiarowy stół do spożywania posiłków, a także niewielki stolik stojący przy sofie.

Zaletą rozkładanej ławy jest to, że jest ona dostępna w różnych rozmiarach i stylach, co pozwala na jej częstsze dostosowanie się do potrzeb i gustów. Można wybrać ławę o prostych liniach lub bardziej ozdobną z elementami dekoracyjnymi.

Jak optycznie powiększyć salon?

Na koniec warto pamiętać, że mniej znaczy więcej. W małym pomieszczeniu ważne jest, aby nie wprowadzać zbyt wielu mebli i dekoracji. Lepiej skupić się na kilku elementach, które będą działać elegancko i harmonijnie.

Polecane jest również wprowadzenie do wnętrza dwóch kolorów dominujących, które będą wprowadzały poczucie estetyki i porządku, powiększając przy tym optycznie pomieszczenie. Odcienie w niewielkim salonie powinny być zdecydowanie jasne, a jeżeli chcemy nieco urozmaicić wnętrze warto postawić na pastelowe barwy na ścianach.

 

Dodaj komentarz