Dom – Twoja twierdza

Dom – Twoja twierdza

Tak jak każda królowa czy król włada swoim królestwem, tak podobnie Ty rządzisz swoim domem. Miejsce gdzie chętnie przebywasz, ostoja do której z przyjemnością wracasz z dalekiej podróży a w trakcie długiej rozłąki marzysz o jego wygodach i tęsknisz za jego atmosferą, ciepłem. Każdy człowiek na niego zasługuje, a to jak wygląda zależy od tego, jak potraktujesz jego wartość.

Podstawa szczęścia

Dom – Twoje miejsce na ziemi – istnieje w życiu człowieka od samego początku do ostatecznego końca, a nawet żyje jeszcze dłużej. Przez kolejne etapy życia, zależnie od swoich decyzji każdy z nas mieszka w różnych miejscach, jednak tylko niektóre z nich może nazwać domem. Pamiętamy domy dziadków i rodziców, wspominamy jak wyglądało w nich życie, jakie sprzęty znajdowały się na półkach, czy miały okiennice i to jak dziadek rozpalał w piecu, by ugotować wodę na herbatę. W większości planujemy stworzenie miejsca takiego jak oni – miejsca pełnego miłości i szczęścia. Jeśli przez długi czas, żadnego z miejsc zamieszkania tak nie nazywamy, to cicho marzy się o takowego posiadaniu.

Dom to miejsce gdzie odpoczywamy, spędzamy miło czas z rodziną i z ulgą wracamy po urlopie. Nie musi być wcale wielki, z niezwykłym wyposażeniem czy lokalizacją, gdy daje Ci radość z jego posiadania. Nawet jeśli brakuje Ci czegoś w nim brakuje, z łatwością możesz to zmienić. Wystrój, wyposażenie i rozkład pomieszczeń – wszystko to ulepszysz, kiedy tylko chcesz.

Co się liczy w Twoim domu?

Wielu z nas wielokrotnie zauważało jakieś mankamenty swego domu. Brak kominka? Za mało miejsca? Widok za oknem nie odpowiada? To wszystko to nic, gdy spojrzysz na jego zalety i zauważysz to co naprawdę jest w nim ważne. Wszystkie jego wady możesz przy odrobinie chęci i wyobraźni łatwo zreperować.

Jeśli brakuje Ci kolorów i życia w Twoich czterech ścianach, spróbuj uzupełnić jego wnętrze o dodatki jak zielone rośliny czy piękne obrazy. Nadaj swojemu miejscu w życiu, swój charakter, oddaj mu cząstkę siebie był oddawał Twoje wnętrze i cieszył Ciebie oraz bliskich każdego dnia.

Źródło życia

Z miejsca zamieszkania stwórz miejsce, do którego z radością zawitają Twoi znajomi, gdzie Twoi najbliżsi poczują się bezpiecznie. Wspólnie nadajcie miejscu nowe znaczenie przez nazwanie go: domem. Dom to nie tylko budynek czy mieszkanie. Są to wspomnienia na całe życie i środowisko, w którym spędzasz praktycznie całe swoje życie.

Przy odrobinie zaangażowania sprawisz, że Twój dom będzie miejscem wyjątkowym, o szczególnym znaczeniu dla Ciebie, Twoich dzieci i przyszłych pokoleń. Stwórz coś, co będzie doceniane i wspominane przez lata, jako miejsce tętniące życiem i radością.

Dodaj komentarz