Szkolenia na wózki widłowe Wrocław – jak uzyskać pozwolenie? 

Szkolenia na wózki widłowe Wrocław – jak uzyskać pozwolenie? 

Obsługa urządzeń technicznych wymaga specjalnego pozwolenia. Jeśli więc chcemy zająć się profesjonalnie obsługą wózka widłowego, to musimy odbyć odpowiednie szkolenie, a następnie zdać egzamin. Kto może wziąć udział w szkoleniu na wózki widłowe i jak się do niego przygotować? Zobacz szkolenia na wózki widłowe Wrocław

Jak wyglądają szkolenia na wózki widłowe Wrocław? 

Obecnie mamy deficyt wykwalifikowanych pracowników fizycznych. Z brakiem borykają się także państwa skandynawskie, Niemcy, czy Holandia. Z tego względu oferują wysokie pensje, żeby zachęcić specjalistów do pracy. Operator wózka widłowego to obecnie bardzo opłacalny zawód. Musimy jednak posiadać odpowiednie wykształcenie oraz pozwolenia, żeby go wykonywać. Jak zostać operatorem wózka widłowego? Przede wszystkim musimy mieć ukończony 18 rok życia oraz posiadać co najmniej wykształcenie podstawowe. Oprócz tego musimy posiadać zaświadczenie od lekarza, że nie mamy żadnych przeciwwskazań do wykonywania zawodu w charakterze operatora wózka widłowego. 

Jeśli spełniamy te trzy warunki, to możemy wziąć udział w szkoleniu na wózki widłowe. Odbycie kursu jest obowiązkowym elementem, przed przystąpieniem do egzaminu. Kurs na wózki widłowe podzielony jest na dwie części – teoretyczną i praktyczną. W części teoretycznej nauczysz się, jak skonstruowany jest wózek widłowy, jak wygląda jego konserwacja i obsługa techniczna. Z kolei w części praktycznej nauczysz się jeździć oraz manewrować urządzeniem. 

Jak uzyskać pozwolenie na obsługę wózka widłowego?

Szkolenia na wózki widłowe Wrocław są podstawowym wymogiem w drodze do zdobycia pozwolenia. Jednak niejedynym. Żeby uzyskać pozwolenie na obsługę wózka widłowego, nie wystarczy odbyć kursu. Musisz jeszcze zdać egzamin. Egzamin końcowy, podobnie jak sam kurs, podzielony jest na dwie części. W pierwszej kolejności zostanie sprawdzona Twoja wiedza teoretyczna. Po zaliczonym pierwszym etapie będziesz mógł przystąpić do drugiej części egzaminu. 

Teraz będziesz musiał wykonywać zadania, które dyktuje egzaminator. Należy do nich między innymi cofanie, jazda po łuku itp. Żeby uzyskać pozwolenie Urzędu Dozoru Technicznego na obsługę wózka widłowego, musimy zdać egzamin z pozytywnym wynikiem. 

Niestety takie pozwolenie jest czasowe. W zależności od kilku czynników jest ono wydawane na 5 lub 10 lat. Całe szczęście, po tym czasie nie musisz ponownie przechodzić całego kursu. Możesz natomiast ubiegać się o bezpłatne przedłużenie licencji.  

Dodaj komentarz