Skuteczne metody czyszczenia dywanu

Skuteczne metody czyszczenia dywanu

Twój dywan wygląda coraz gorzej i zastanawiasz się nad wymianą na nowy model? Zapoznaj się z naszymi poradami dotyczącymi czyszczenia dywanów i daj mu jeszcze jedną szansę. Pomożemy ci przywrócić dywan do stanu dawnej świetności!

Najlepsze sposoby na czyszczenie dywanu

Zastanawiasz się nad tym, jak wyczyścić dywan? Postępuj zgodnie z poniższymi zaleceniami:

  1. Bez względu na to, jaka substancja wyląduje na twoim ulubionym dywanie, zawsze najlepiej jest natychmiast zająć się wszelkimi rozlanymi na jego powierzchni płynami lub brudami. Od gorącej czekolady po lakier do paznokci, zawsze łatwiej jest pozbyć się pozostałości, jeśli działasz szybko. Dlatego nie zwlekaj z czyszczeniem dywanu!
  2. Mądrze jest zapoznać się z różnymi rodzajami plam na dywanach i sposobami ich wywabiania. Dywany mogą zostać ubrudzone różnymi substancjami, od błota po czerwone wino, więc pomocne jest podejść do ich eliminacji w indywidualny sposób. Czyszczenie zaschniętego błota będzie wymagało większego zaangażowania od plamy po napoju gazowanym.
  3. Przetestuj środek do czyszczenia dywanów na małym, ukrytym miejscu przed zastosowaniem go na całej objętości dywanu. Nie chcesz uszkodzić dywanu lub zmienić jego koloru podczas próby usunięcia plamy, więc zawsze najpierw przetestuj środek czyszczący na małej powierzchni, aby wiedzieć, w jaki sposób materiał zareaguje na chemikalia.
  4. Bez względu na rodzaj plamy, którą masz na swoim dywanie, zawsze pamiętaj, aby jej nie pocierać. Spowoduje to tylko rozprzestrzenienie się plamy i wchłonięcie jej we włókna dywanu. Najlepszym sposobem na pozbycie się plamy jest wytarcie jej od zewnątrz do wewnątrz. Dodatkowo możesz użyć ściągaczki, aby pozbyć się sierści zwierząt domowych na dywanie. Aby to zrobić, wystarczy zmoczyć ściągaczkę i przesuwać ją po dywanie w taki sam sposób, jak podczas czyszczenia okna.

Jak zapobiec zabrudzeniom dywanu?

Ostatnią rzeczą, jakiej byś chciał po uprzątnięciu dywanu, jest konieczność ponownego sprzątania w niedługim odstępie czasu. Aby upewnić się, że Twój dywan pozostanie czysty przez dłuższy czas, skorzystaj z poniższych wskazówek.

Trzymaj dywan z dala od potencjalnych źródeł plam! Aby uniknąć żmudnego procesu usuwania plam i brudu, najprostszym sposobem jest unikanie rozlanych płynów. Na przykład, staraj się ograniczyć jedzenie i picie w miejscach pokrytych dywanem.

Zdejmij buty przed wejściem na dywan. Nie zawsze łatwo jest trzymać się tego przepisu, zwłaszcza w przypadku dzieci. Najlepiej jednak wyrobić sobie nawyk zostawiania butów przy wejściu. Noszenie kapci, skarpetek lub bycie boso jest znacznie łagodniejsze dla dywanu.

Załóż wycieraczkę, aby utrzymać brud na zewnątrz. Wycieraczki umieszczone wewnątrz lub na zewnątrz drzwi wejściowych znacznie ograniczą wnoszenie brudu do środka. Im większa wycieraczka, tym lepiej.

Dodaj komentarz