Projektowanie wnętrz w stylu boho – na jakie drzwi warto się zdecydować?

Projektowanie wnętrz w stylu boho – na jakie drzwi warto się zdecydować?

Projektowanie wnętrz to proces, który na każdym kroku wymaga od nas dużej świadomości, poczucia estetyki i dobrze rozwiniętej wyobraźni przestrzennej. Mamy do podjęcia wiele decyzji, z czego każda z nich wpłynie na finalny efekt. Często to nawet te najmniejsze szczegóły odgrywają tutaj najważniejszą rolę, dlatego niczego nie powinniśmy traktować jako błahostki. Styl, który cieszy się bardzo dużą popularnością jest boho. Charakteryzuje się on klimatem natury, wprowadza dużo światła, a kolorami bazowymi są stonowane i subtelne barwy. Z drugiej strony nie brakuje tu nutki szaleństwa. Jednym z bardziej wymagających zadań, które czekają przed osobami projektującymi wnętrza w tym stylu, jest wybór odpowiednich drzwi. Jakie więc możemy wybrać, by wpasować się w estetykę boho?

Kolorowe akcenty

Kolorystyka stylu boho jest mocno urozmaicona, co sprawia, że niewiele znajdziemy tu ograniczeń. Nie musimy przejmować się sztywną dyscypliną, a wręcz powinniśmy ją porzucić. Z tego powodu, kolory są mile widziane. Natomiast nie obędzie się bez chociaż małego „ale”, ponieważ nie możemy zbytnio przesadzić. Istnieje bowiem cienka granica pomiędzy tym co stylowe, a tym co chaotyczne. Projektowanie wnętrz boho to w głównej mierze biele i neutralne tonacje, które stanowią tło dla mocniejszych akcentów. Beże, khaki to klasyczne barwy, które kojarzymy z tym stylem. Jednak pamiętajmy o tym, że przewidziane jest miejsce na intensywniejsze kolory takie jak zieleń, miodowa żółć czy ciemny granat. Oprócz tego, że oczywiście możemy wykorzystać je na ścianach czy meblach, świetnie będą prezentować się na drzwiach. Jednak to czy powinny zostać daną barwą pokryte na całej powierzchni zależy tak naprawdę od reszty wystroju. Z tyłu głowy zawsze miejmy to, aby po prostu nie przesadzić.

Klasycznie, czyli drewno

Styl boho to w głównej mierze dużo natury, która nadaje wnętrzom wiele przytulnego klimatu. Z tego powodu, materiały, których nie powinno zabraknąć w Twoim mieszkaniu, to między innymi wełna, len, mosiądz oraz oczywiście ponadczasowe i uniwersalne drewno. Będzie ono strzałem w dziesiątkę jeśli wykorzystamy je na podłodze w postaci parkietu. Jednym z najczęściej wykorzystywanych motywów jest ich ułożenie w tak zwaną jodełkę. Oprócz tego, drewno może znaleźć się na drzwiach. Nie powinniśmy mieć w tej kwestii żadnych wątpliwości, ponieważ będzie to idealne dopełnienie przestrzeni boho. Niezależnie od tego jaka kolorystyka przeważa w mieszkaniu będą one pasować do całej palety barw. Jeśli chcemy pójść o krok dalej, oczywiście dobrze jest wybrać meble w tym samym odcieniu drewna. Komody czy stoliki będą prezentować się rewelacyjnie.

Pożegnaj się z symetrią

Styl boho jest dość trudny to okrzesania. Z jednej strony stanowi totalny miszmasz, a z drugiej musi jednak znaleźć się w pewnych ramach. Chcąc osiągnąć modne i estetyczne przestrzenie musimy być gotowi na to, że połączenie tych dwóch aspektów wymaga dużego wyczucia. Nietrudno jest przekroczyć granicę pomiędzy tym co smaczne, a tym co nazwalibyśmy wnętrzarskim faux pas. Projektowanie wnętrz w stylu boho nie może zawierać zbyt dużo symetrii, powinno być wręcz odwrotnie. Bez wahania możesz sięgnąć po różnego rodzaju tkaniny o ciekawych wzorach. Dobrze jest je ze sobą przeplatać. I choć mogłoby wydawać się, że spowoduje to wizualny dysonans, nic bardziej mylnego. Co więcej, to właśnie interesujące, niesymetryczne akcenty na drzwiach będą świetnie pasować.

Dodaj komentarz