Farba magnetyczna sposobem na praktyczne i stylowe ściany

Farba magnetyczna sposobem na praktyczne i stylowe ściany

Malowanie wnętrz jest jedną z metod zwiększania ich atrakcyjności i nie tylko. Na polskim rynku można znaleźć wiele różnych rodzajów farb i preparatów przeznaczonych do pokrywania ścian. Jednym z ciekawszych preparatów wykorzystywanych we wnętrzach budynków jest farba magnetyczna.

Farbę magnetyczną najczęściej stosuje się razem z farbą tablicową. Jest to dość oryginalny produkt, który cieszy się coraz większą popularnością nie tylko ze względu na możliwość tworzenia ciekawych kompozycji kolorystycznych, ale również ze względu na swoje właściwości magnetyczne.

Podstawowe informacje na temat farby magnetycznej

Produkt, jakim jest farba magnetyczna zawiera drobinki magnetytu żelazowego oraz innych materiałów żelaznych. To właśnie dzięki takim elementom do powierzchni ściany przylega magnes. Warto wspomnieć, że pomimo swoich nadzwyczajnych właściwości, nakładanie farby na ściany jest bardzo łatwe i nawet początkujący użytkownicy powinni sobie z tym poradzić. Kolejną istotną informacją jest fakt, że farba magnetyczna nadaje się do pokrywania powierzchni drewnianych, płyt wiórowych, tektury, szkła czy też ceramiki. Dzięki temu do takich powierzchni można przyczepiać ozdoby z magnesami.

Sposób nakładania farby magnetycznej

Zasady malowania ścian farbą magnetyczną nie różnią się od podstawowych zasad nakładania zwykłych farb. Po odpowiednim przygotowaniu ścian, należy rozprowadzić farbę przy pomocy pędzla lub wałka. Ze względu na dużą gęstość, stosowanie metody natryskowej jest niemożliwe w przypadku tego typu produktu. Oczywiście należy rozprowadzać taką farbę na ścianie w sposób dokładny i równomierny. Producenci takich preparatów zalecają stosowanie od 1 do 3 warstw. Po nałożeniu, należy poczekać aż farba wyschnie i na tym kończy się proces malowania.

Należy też dodać, że farba magnetyczna posiada zwykle szary kolor, ale jeśli komuś zależy na innej barwie to na farbę magnetyczną można nałożyć inny rodzaj produktu, na przykład farbę tablicową. W ten sposób powstanie powierzchnia, po której można rysować kredą oraz która przyciąga magnes.

Dodaj komentarz