Co umieścić między szafkami w kuchni?

Co umieścić między szafkami w kuchni?

Kiedy remontujemy kuchnię, oczywiście decydujemy się na piękne meble, myślimy też co położyć na podłodze czy o tym, jakie będą blaty. Jednak przecież równie ważne jest to, co wypełni przestrzenie między szafkami. Często zapominamy to tym lub wybieramy na ostatnią chwilę, a to błąd.

Remont starej kuchni – co wybrać?

Jeśli przeprowadzamy remont już urządzonej kuchni, mamy kilka sposobów do wyboru. Możemy skuć stare kafle – z pewnością wydłuży to czas prac i podniesie ich koszty. Plusy to oczywiście możliwość położenia nowych kafelków w miejsce starych i wysłużonych. Tym sposobem stawiamy na pełną metamorfozę. Warto to zrobić, jeśli poprzednie kafelki są np. popękane albo jeśli i tak wymieniamy podłogę w pomieszczeniu. Co jednak, jeśli skuwanie nie wchodzi w grę? Nie ma się czym martwić, to nie znaczy, że zostaniemy ze starymi kafelkami! Dziś w każdym sklepie z akcesoriami do domu znajdziemy naklejki na kafelki, wystarczy wybrać te w rozmiarze naszych i w odpowiednim wzorze i gotowe! Teraz wycinamy (czasami naklejki są już pocięte) i naklejamy jeden po drugim. Takie naklejki są w zupełności odporne na wilgoć i wodę i doskonale imitują kafle. To doskonały sposób, aby tanim kosztem zupełnie odmienić starą kuchnię. Co jeśli zaś mamy w pomieszczeniu przestrzenie z farbą – np. meble dostawione tam, gdzie nie było takiego planu? Możemy zainwestować w specjalne szklane płyty na ścianę. Można wieszać je spokojnie np. nad kuchenką. Klej używany do mocowania jest bardzo wytrzymały, wiec nie musimy się obawiać, że płyta spadnie, trzeba ją tylko odpowiednio nakleić.

Nowa kuchnia – kafelki czy coś innego?

Jeśli naszą kuchnię robimy od podstaw, mamy większe pole manewru i łatwiejszy wybór niż w przypadku remontu starej. Tu nic nie trzeba skuwać, więc kafelki wydają się naturalnym wyborem. Jednak jakie? W ostatnich czasach niezwykle modna jest tzw. cegiełka – czy kafelki ułożone jak cegły, po skosie. Robi się tak i z prostokątnymi kafelkami, i z kwadratowymi. Najczęściej wybierane są jasne kolory, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by np. co któryś rząd był w naszym ulubionym kolorze. Innym wyjściem są bardzo duże kafle, dające złudzenie gładkiej powierzchni, To z pewnością doskonały wybór do kuchni nowoczesnych i glamour – szczególnie te imitujące marmur. Jeśli zaś nie chcemy kafelków? To malujemy! Dziś na rynku znajdziemy ogromny wybór farb do kuchni. Są one odporne na plamy i wodę i doskonale się je myje. Nie ustępują w niczym kaflom, a mogą naprawdę pięknie wyglądać w kuchni – np. do białych mebli dobierzmy farbę jasnoniebieską lub ciemnozieloną. 

Jak widać, jest wiele sposobów, które pozwolą nam na takie zaplanowanie przestrzeni miedzy szafkami, żeby idealnie komponowała się z resztą kuchni. Wystarczy wybrać ten idealny dla nas i działać.

Dodaj komentarz