Jak szukać mieszkania we Wrocławiu? Rynek pierwotny wciąż na topie

Na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy branża mieszkaniowa przeżyła prawdziwą hossę. Główny Urząd Statystyczny podaje, że przez pierwsze 6 miesięcy rozpoczęto budowę ok. 88 tysięcy mieszkań, co stanowi największą liczbę w historii. Wraz z rosnącą liczbą inwestycji budowlanych, do góry pięły się również stawki za metr kwadratowy – tendencja ta nie zniechęciła jednak osób, które pragnęły nabyć lokal inwestycyjny lub przejść „na swoje”, kupując mieszkanie we Wrocławiu. Rynek pierwotny w stolicy Dolnego Śląska jest bardzo zróżnicowany – gdzie warto szukać atrakcyjnych ofert?

Ile kosztują mieszkania we Wrocławiu? Rynek pierwotny zanotował wzrosty

Miniony rok nie sprzyjał osobom, które liczyły na stabilizację kosztów wymarzonego „M”. W ujęciu rocznym ogólny wzrost cen za lokale mieszkalne szacuje się na ok. 10%. W największych miastach w Polsce stawki poszybowały w górę nawet o kilkanaście procent – o 24% podrożały lokale w Łodzi, a o 20% mieszkania we Wrocławiu. Rynek pierwotny w miastach wojewódzkich jest jednak bardzo zróżnicowany, a planowane inwestycje spełniają oczekiwania różnych grup potencjalnych klientów.

Szeroki wybór uczelni wyższych, duża liczba pracodawców reprezentujących zróżnicowane obszary gospodarki czy liczne możliwości spędzania czasu wolnego to tylko niektóre powody, dla jakich mieszkania we Wrocławiu z rynku pierwotnego cieszą się niesłabnącym powodzeniem. W jakich rejonach miasta najszybciej natrafimy na lokale, które spełnią nasze oczekiwania?

Dlaczego warto zamieszkać na wrocławskim Zakrzowie?

Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat powierzchnia przeciętnego mieszkania skurczyła się z około 70 metrów kwadratowych do ok. 50 m2. Mniejsze mieszkanie oznacza, rzecz jasna, adekwatnie niższą kwotę wymaganą do jego zakupu – łatwiej je również sprzedać bądź wynająć. Jednakże, trend ten nie sprzyja m.in. młodym rodzicom z dziećmi, którzy są zainteresowani lokalami o relatywnie większym metrażu. Mieszkań z większą liczbą pokoi warto szukać przede wszystkim w peryferyjnych dzielnicach miasta.

Przykładem takiego miejsca jest Zakrzów – doskonale skomunikowana z centrum część dzielnicy Psie Pole, w której nieustannie budowane są nowe lokale mieszkalne o dużej powierzchni i zauważalnie niższej cenie za metr kwadratowy. Przykładem takiej inwestycji jest m.in. Nova Stoczniova – kameralne osiedle w niskiej zabudowie, w którego skład wchodzą mieszkania o powierzchni od 48 do aż 86 m2.

Atrakcyjne oferty lokali mieszkalnych z rynku pierwotnego we Wrocławiu znajdziesz na stronie https://www.mojdom.com.pl/lokale-mieszkalne.

Kiedy mieszkanie staje się inwestycją

W stolicy Dolnego Śląska znajdują się również prestiżowe lokale przeznaczone dla nabywców o najbardziej zasobnych portfelach. Jednym z najbardziej charakterystycznych przykładów tego typu inwestycji jest Bulwar Drobnera – kompleks apartamentów o powierzchni od 178 do aż 214 metrów, znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie majestatycznego Ostrowa Tumskiego i Odry. To propozycja dla zdecydowanych inwestorów, zainteresowanych wyłącznie najbardziej wyjątkowymi ofertami z wrocławskiego rynku.

Zapoznaj się z ofertą marki Mój Dom

Lokalizacja i cena nie są jedynymi kryteriami, jakie należy uwzględnić, szukając mieszkania we Wrocławiu. Rynek pierwotny stolicy Dolnego Śląska składa się z wielu firm deweloperskich. Warto upewnić się, że wybrana inwestycja powstaje pod czujnym okiem doświadczonej marki, posiadającej na swym koncie wiele udanych realizacji. Jedną z takich firm jest WPBM Mój Dom, która na przestrzeni lat przekazała do użytku ponad 4300 lokali w 26 inwestycjach. Zapoznaj się z ofertą firmy Mój Dom i przekonaj się, dlaczego warto postawić na mieszkanie we Wrocławiu.

Dodaj komentarz