Jak wybrać idealne mieszkanie dla rodziny w Warszawie?

Jak wybrać idealne mieszkanie dla rodziny w Warszawie?

Zakup mieszkania dla rodziny z dziećmi rządzi się swoimi prawami. Młode rodziny zwracają uwagę na szereg czynników, które są istotne z punktu widzenia zarówno dorosłych, jak i młodych obywateli. I nie ma w tym nic dziwnego, wszak kupując mieszkanie myśli się o komforcie, bezpieczeństwie swoim i swoich bliskich. W dużych miastach, takich jak Warszawa, rynek obfituje w mieszkania zarówno dla singli, jak i rodzin z dziećmi. Jak wybrać to idealne lokum w stolicy, by cieszyć się spokojem, a jednocześnie móc korzystać z szerokiej oferty rozrywek, usług, aktywności? Podpowiadamy!

Na co zwracać uwagę kupując mieszkanie dla rodziny w Warszawie?

Osoby, które stoją przed wyzwaniem zakupu pierwszego mieszkania, często nie mają pojęcia na co tak naprawdę powinny zwrócić największą uwagę. Jakie cechy powinno mieć idealne mieszkanie dla rodziny z dziećmi w Warszawie? Oto trzy główne czynniki, które warto analizować, uwzględniać i dostosowywać do swoich indywidualnych potrzeb:

  • lokalizacja – to jeden z najważniejszych aspektów, na jaki należy zwrócić uwagę, kupując mieszkanie dla rodziny w Warszawie;
  • wielkość i rozkład – w przypadku rodzin z dziećmi zarówno wielkość mieszkania, jak i jego rozkład, w tym potencjał postawienia na przykład ścianki działowej, by w przyszłości zamienić 3 pokojowe w 4, jest również
    bardzo ważny;
  • otoczenie, sąsiedztwo – bliskość punktów usługowych, odpowiednia odległość od wielkich przedsiębiorstw, spalarni i punktów, których działalność uważana jest za uciążliwą.

Mieszkania dla rodzin z dziećmi w Warszawie – najlepsze lokalizacje

Jak już wspomnieliśmy, rynek mieszkaniowy w Warszawie jest naprawdę obfity. Jednak niektóre lokalizacje od lat wiodą prym, jeśli chodzi o zainteresowanie kupujących, a w szczególności rodzin z dziećmi. Top 3 lokalizacje w Warszawie to:

  • Mokotów;
  • Ochota;
  • Żoliborz.

Nie dziwi fakt, że to właśnie w tych lokalizacjach powstają najbardziej prestiżowe inwestycje, takie jak osiedle Nowe Południe 2. Czym wyróżniają się wskazane dzielnice Warszawy na tle pozostałych? Otóż stanowią one unikalne połączenie doskonałej komunikacji z ciszą i spokojem, tak potrzebnych rodzinom z dziećmi. To najważniejsze atrybuty wskazanych w top 3 lokalizacji w Warszawie. Ale oczywiście nie jedyne, wszak zalet zakupu mieszkania w tych miejscach jest oczywiście o wiele więcej. Wystarczy wspomnieć chociażby o różnorodności i wielości punktów usługowych i rozrywkowych w pobliżu nowych budynków mieszkalnych, a także licznych terenach zielonych. Skwery, parki, place zabaw, to wszystko wpływa na pozytywne opinie o wskazanych lokalizacjach w Warszawie pod kątem kupna mieszkania dla rodziny z dziećmi.

Jaka wielkość i rozkład mieszkania będą optymalne?

Bez wątpienia, ten czynnik uzależniony jest od możliwości finansowych kupujących oraz od wielkości rodziny. Jednak warto patrzeć w przyszłość i mieć świadomość, że dwójka czy trójka małych dzieci w jednym pokoju z całą pewnością nie jest dobrym pomysłem. Każde z nich będzie z czasem potrzebować ciszy, spokoju do nauki oraz własnego kąta, gdzie może pobyć samo. Z tego też względu warto wybierać mieszkania o metrażu większym niż 60 metrów kwadratowych z możliwością wydzielenia dodatkowych pomieszczeń w przyszłości.

Otoczenie i sąsiedztwo mieszkań dla rodzin z dziećmi w Warszawie

Odpowiednie otoczenie i sąsiedztwo to oczywiście czynnik ważny nie tylko dla rodzin z dziećmi, ale dla wszystkich, którzy kupują nowe mieszkanie. Rodziny z dziećmi powinny szczególną uwagę zwrócić na bliskość punktów związanych z edukacją: żłobków, przedszkoli, szkół, a także miejsc, w których dzieci będą mogły zdobywać nową wiedzę, doświadczenia, rozwijać swoje zainteresowania. Ważne zatem są pobliskie boiska, orliki, domy kultury, bawialnie itd.

Dodaj komentarz